این نوع رژیم غذایی خطرناک است | مراقب باشید! | رژیم غذایی

این نوع رژیم غذایی خطرناکه ، مراقب باشین!

این نوع رژیم غذایی خطرناکه ، مراقب باشین!

رژیم  لاغری با چای سبز، خطرناک ترین رژیم  لاغریه

یه محقق طب سنتی گفت: خیلی از خانوما به خاطر لاغر شدن به خوردن زیادتر از اندازه چای سبز روی میارن، همین امر احتمال ابتلای اونا به کم خونی رو بیشتر می کنه، چون که خوردن چای سبز دائم و بدون این دست اون دست کردن بعد از غذا مانع از جذب آهن در بدن می شه.

فاطمه جوادی گفت : یکی از عوامل بروز کم خونی در افراد رو مصرف افراطی و غیر اصولی مرغ و پایین اومدن مصرف گوشت قرمز دونست و خاطر نشون کرد: به دلیل اینکه گوشت قرمز، آهن بیشتری داره واسه افراد دچار مریضی کم خونی خوبه اما خیلی از افراد میل و علاقه شدید به مصرف مرغ دارن و بدیش اینه گوشت خیلی از مرغا شامل هورمونه که مشکلات زیادی رو واسه آدما به وجود آورده.

 

کم خونی در خانوما شایع تر از آقایانه

ایشون در مورد شایع بودن کم خونی در خانوما نسبت به آقایون اعلام کرد: این مریضی در خانوما بیشتر از آقایون دیده می شه که یکی از مهمترین دلیل اون خونریزیای تکراری عادت ماهانه در خانوما هستش که باید در مقابل با مصرف غذاای آهن دار جبران شه.

این محقق طب سنتی، به علائم این مریضی در افراد اشاره کرد و گفت: سرگیجه، سردرد، زردی صورت، پف کردن پلک، ضعف اعصاب، خواب زیاد، ریزش مو،ورم پا، خستگی بیشتر از اندازه، سردی در ناحیه پا از نشونه های مریضی کم خونی در افراده. جوادی، به خاصیت مویز در درمان کم خونی اشاره کرد و اضافه کرد: مصرف مویز و شیره انگور بسیار واسه درمان کم خونی پیشنهاد می شه که بدیش اینه خیلی از افراد فواید اونو نمی شناسن و از مصرف این ماده مهم غذایی غفلت می کنن.

ایشون رژیم لاغری خودسرانه و مصرف بیشتر از اندازه چای سبز رو در بروز مریضی کم خونی مؤثر دونست و اضافه کرد: بدیش اینه گرفتن رژیم خودسرانه غذایی و بدون نظارت از طرف دکتر مربوطه در خانوما دیده می شه که این خود در بروز مریضی کم خونی بی تاثیر نیس؛ هم اینکه از اون جهت که خیلی از خانوما به خاطر لاغر شدن بسیار به خوردن چای سبز روی میارن همین امر احتمال ابتلای اونا به کم خونی رو بیشتر می کنه، چون که خوردن چای سبز دائم و بدون این دست اون دست کردن بعد از غذا خود مانع از جذب آهن می ‎شه و در آخر فرد رو گرفتار به این مریضی می کنه.

افراد گرفتار به کم خونی کمتر لبنیات مصرف کنن

جوادی، مصرف بیشتر از انداز لبنیات رو واسه کسائی که کم خونی دارن مضر شمرد و اعلام کرد: مصرف بیشتر از اندازه لبنیات باعث مریضی کم خونی شده و جذب آهن در بدن پایین میاد؛ هم اینکه نانهایی که الان جزء عادت غذایی ما ایرانیاس بدیش اینه غنی نبوده و اصلا آهن ندارن.

این مشاور تغذیه در مورد بایدا و نبایدای تغذیه در مورد مریضی کم خونی اعلام کرد: مصرف فندق، عدس، شیره انگور، عرق یونجه، عرق شبدر، سبزیجات و به خصوص مویز در افراد کم خون به خصوص خانمایی که مریضی کم خونی دارن بسیار پیشنهاد می شه؛ برعکس مصرف لبنیات، غذاای فست فودی و چای هم در این افراد پیشنهاد نمی شه.

این محقق طب سنتی، مشکل کمبود ویتامین ب به خصوص در مورد کم خونی در خانوما رو خطر جدی دونست و اعلام کرد: امروزه خیلی از خانمایی که به ما مراجعه می کنن، مشکل کمبود ویتامین ب دارن که خود در بروز مریضی کم خونی و ریزش موی به وجود اومده به وسیله اون بی تاثیر نیس و باید افراد الگوی تغذیه ای خود رو اصلاح کنن.

ایشون مشکلات مریضی کم خونی در مزاج بلغمی رو بیشتر از بقیه مزاجا دونست و اضافه کرد: آدمایی که دارای مزاج بلغمی و در سنین بالا هستن مشکل کم خونی در اونا بیشتر به چشم میاد و معمولاً کف پای این افراد سرد و بی حسه.

مطالب در رابطه :

نشونه های اخطار دهنده یه رژیم غذایی بد…

با این رژیم لاغری وزنتون رو نصف کنین

بهترین رژیم غذایی واسه باردار شدن کدامه؟…

رژیم مناسب واسه آب کردن چربیای ران

ورزش و رژیم مناسب واسه لاغری موضعی شکم، پهلو و رانا…

با این رژیم لاغری ، ۷ روزه ۸ کیلو وزن کم کنین…

.

منبع : 7ganj.org

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *