این نوع حساسیت و گوش درد

آلرژی همون گرد و غباری که می تونه در فرد دچار حساسیت ایجاد تحریک و التهاب بینی و در نتیجه آبریزش بینی حساسیتی ( allergic rhinitis ) کنه با تنفس می تونه تحریک و التهاب گلو رو هم منجر شه که در آخر گوش درد رو هم به دنبال داره.

مهدی اکبری، شنوایی شناس  گفت: گوش درد به طول عادی با عفونت گوش قرابت داره و این مسئله به دلیل مشکلات در حلق به وجود میاد.

ایشون اضافه کرد: مشکل در حلق، معمولا دلیل ازدحام مایع در گوش میانی می شه، در این هنگام تخلیه گوش به طور کامل انجام نمی شه و نیاز به سوخت و ساز در گوش میانی هست این مسئله عفونت در این ناحیه از بدن رو داره.

این شنوا یی شناس با اشاره به دلیلای عفونت گوش گفت: بعضی وقتا کودکان به دلیل بزرگی لوزه سوم به عفونت گوش گرفتار می شن، هم اینکه حساسیتایی چون حساسیت به هوای آلوده و سرخ کردنی هم اینکه گرده گل و گیاه التهاب در گلو بوجود میاره و این التهاب در سرما خوردگی هم دیده می شه و التهاب گلو در آخر به عفونت گوش منجر می شه.

ایشون با اشاره به مواردیکه عفونت گوش در اثر حساسیت ایجاد می شه، گفت: اگه حساسیت به غذا یا گیاه خاصی فرد رو به عفونت گوش گرفتار کنه فرد با دوری از مصرف اون می تونه از دچار شدن به عفونت گوش پیشگیری می کنه.

منبع : hidoctor.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *