این نوشیدنی گیاهی فوق العاده را بعد از شام حتما امتحان کنید | طب ایرانی

این نوشیدنی گیاهی فوق العاده رو بعد از شام حتما امتحان کنین

امروزه رستورانای معتبری که به سلامتی مشتری هاشون اهمیت میدن، بعد از خوردن شام یه پارچ آب یخ با چوب دارچینی داخلش به مشتریان پیشنهاد می کنن.

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ این نوشیدنی به شکل فوق العاده ایی نیرو بخشه- هم اینکه میشه به آسونی در خونه جفت و جور اش کرد.

جفت و جور آب دارچین با طعم شیرین دلپذیر و تندش، درعین سادگی کار ظریفی هست. هم به تنهایی و هم همراه شام می چسبد، و ایده مناسبی واسه جانشین شدن به جای آب خالی در جشن هاست. جفت و جور آب دارچین فقط به دو مواد تشکیل دهنده نیاز داره، اما به خودتون وابسته که از کدوم روش استفاده کنین.

روش اول آسون اینه که یه تیکه چوب دارچین (یا سنا) رو تو یه پارچ پر از آب بریزین و بگذاریذ تا شب سرد شه. آب طعم و عطر باحالی میگیره، اما رنگ سرخ دلپذیر موجود در عکس بالا رو نمی گیره.

واسه خوش رنگ شدن، دارچین رو درون آب قوری روی گاز بجوشونین، نسبت 1 چوب دارچین به 1 فنجون آب بسیار مناسب هست.( به عنوان یه امتیاز، در این روش آشپزخانه تون بوی فوق العاده ای میگیره!) جوشونده رو خنک کنین و به عنوان عصاره ایی رقیق شده با آب سرد و یخ استفاده کنین. رقیق کردن در آب گاز دار هم انتخاب مناسبیه.

.

منبع :