این نوشیدنی گیاهی را حتما امتحان کنید!! | رژیم غذایی

این نوشیدنی گیاهی رو حتما امتحان کنین!!

اگه می خواید سالم و سلامت باشین از این نوشیدنی استفاده کنین.  هممون به دنبال شکلای جور واجور نوشیدنیای جور واجور هستیم تا کمی سرحال بیاییم و خنک شیم؛ شربتای توت فرنگی، پرتقال، آلبالو و… انتخابای خوبی هستن اما بعضی وقتا به دلیل شیرینی زیاد شما رو بازم تشنه تر می کنن؛

 

پس همین جا به شما پیشنهاد می کنیم که به جای خرید شربتای رنگارنگ سراغ عرقیات گیاهی برید. اونا رو با آب ترکیب کنین و شربتای مقوی و سالم تری بخورین. ضمن اینکه بعضی از این نوشیدنیا به تعادل دمای بدن شما کمک می کنن و با کمک اونا راحت تر می تونین فصل گرما رو سپری کنین.

 

البته از خواص دارویی اونا هم غافل نشید.این عضو خونواده عرقیات خواص مختلفی داره. مهم ترین مزیتش که به روزای گرم سال مربوط می شه اینه که گرما بدن رو آرامش میده. علاوه بر این، خواص دیگری هم به اون نسبت میدن. کاسنی تب بره، کلسترول خون رو پایین می آورد و به تقویت پوست کمک می کنه.

 

بعضی از عطاریا به شما پیشنهاد می کنن تا واسه رفع گرمازدگی عرق کاسنی و شاتره رو با هم ترکیب کنین و قبل از غذا یه استکان بخورین.برخلاف ادویه زیره که خوش عطر و بوست، عرق زیره کمی تلخ و تنده، اما واسه آدمایی که از چاقی رنج می برن این طعم ناخوشایند اصلا مهم نیس.

 

 

به هر حال باید بدونین که عرق زیره دشمن چاقیه  و ناراحتیای روده رو برطرف می کنه؛ چون طبیعت گرم و خشکی داره. واسه درمان نفخ شکم و هضم بهتر غذا عرق زیره رو یادتون نره و بعد از غذا چشماتون رو ببندین، بینی تون رو بگیرین و یه نصف استکان از اونو به معده تون بفرستید.

 

اگه خیلی گرمایی هستین و چاره ای ندارین ساعتای خیلی از روز زیر آفتاب کار کنین مصرف عرق شاتره رو حتما در برنامه غذایی تون بذارین. شاتره خاصیت ضد گرمازدگی داره، گرما بدن شما رو کاهش کرده و به رفع نارساییای کبدی کمک می کنه. واسه تصفیه شدن خون هم می تونین از این داروی گیاهی کمک بگیرین.

 

آویشن گیاه خوشبوییه که عرق اون طبیعت گرمی داره. اگه بعد از هر غذا یه استکان از اونو بخورین از دردهای مفصلی در امان می مونید. عرق آویشن اشتها آور بوده و ضد نفخ است و دلیل ضدعفونی مجاری تنفسی می شه.  این رو هم بدونین که کمی تلخ و گسه.رازیانه گیاه پرخاصیتیه که عرق اونم شما رو ازخواص خوبش بی نصیب نمی ذاره.

 

بعد از هر وعده غذایی یه استکان عرق رازیانه بخورین تا اشتهای شما در وعده غذای بعدی بیشتر شه. عرق رازیانه طبیعت گرم و خشکی داره، قانون آور و ادرار آوره و به نابودی سنگای مثانه و کلیه کمک می کنه.هممون واسه جفت و جور دسرای سنتی ایرونی حتما یه شیشه گلاب در خونه داریم.

 

 

شاید هنگام خرید گلاب از عطاریا با اصطلاح «دو آتشه» روبه رو شید. این اصطلاح در مورد بقیه عرقیات هم به کار میره و به این معناست که گیاه هنگام عصاره گیری دو بار جوشونده شده، آب کمتر و غلظت بیشتر داره. کلا گلاب وسایر عرقیات دو آتشه قیمت بیشتری دارن.

 

شاید در نگاه اول این اسم به نظرتون خنده دار باشه؛ اما خارشتر هم  بین عرقیات گیاهی دیده می شه. واقعیت اینه که اصلا مزه خوبی نداره و شدیدا بد بوه. آدمایی که میخوان با کمک عرق خارشتر با سنگ کلیه و مثانه مقابله کنن باید طعم و مزه ناخوشایند اونو تحمل کنن.

 

عرق خارشتر ادرار آوره و به تصفیه خون و کبد کمک می کنه. بعضی وقتا واسه رفع تب و لرز هم استفاده می شه.اگه این روزا دچار نگرانی و مشکلات عصبی شدین، ناراحت هستین و با قرص آرامبخش به خواب می رید، واسه آرامش بیشتر عرق بیدمشک رو امتحان کنین چون آرامش بخش و خونسازه و به تقویت قلب و معده کمک می کنه.

 

در کنار اینا در برطرف شدن دردهای عضلانی هم موثره.یکی از گیاهان پر طرفدار در عطاریا گل گاو زبون است. عرق گیاه گاو زبون هم خواص زیادی داره که بد نیس با اونا هم آشنا شید. عرق گاو زبون دستگاه گوارش شما رو ضدعفونی می کنه، نشاط آور است و اگه نصف استکان از اونو قبل از خواب بخورین، رنگ چهره و پوست تون بهتر می شه.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *