این نوشیدنی ها را قبل از خواب بخورید تا لاغر شوید | تغذیه سالم

با تغذیه مناسب هم می تونین لاغر شید. در این مطلب نوشیدنیایی رو پیشنهاد می کنیم که مصرف اونا قبل از خواب باعث لاغری می شه.

 نوشیدنی واسه لاغر شدن قبل از خواب

خواب کم با اضافه شدن وزن رابطه داره، انحراف هورمونی، احساس گرسنگی روز بعد و مشکلات قند خون و انسولین مواردی از تاثیر خواب روی زیاد شدن وزن است. واسه اینکه خوب بخوابین باید حواستون به چیزی که قبل از خواب می خورین باشه. با اینکه میدونید دریافت کافئین و قند قبل از رفتن به تختخواب می تونه واسه خوابتون مشکل بسازه، دیگه مواد مغذی می تونن در ساخت عضله، بهبود ثبات قند خون و چربی سوزی کمکتون کنن. اگه به دنبال کاهش وزن و خوابی راحت هستین قبل از خواب این نوشیدنیا رو بخورین.

شیر

یه لیوان شیر ( چه گرم چه سرد ) به لطف دوز سالمی از تریپتوفان و کلسیم می تونه به آروم خوابیدنتان کمک کنه. خواب بیشتر به معنی احساس گرسنگی کمتر در روز بعد ( خیلی از افراد کمبود خواب خود رو با بیشتر غذا خوردن جبران می کنن ). پروتئین کازئین شیر دیر هضم می شه، پس در تموم طول شب به ساخت عضله کمک می کنه. در نتیجه شیر خوردن یعنی سوخت و ساز سریعتر و کاهش وزنی ساده تر.

آب انگور

یه لیوان کوچیک آب انگور 100 درصد طبیعی کمکتون می کنه خوب بخوابین و در طول رویا دیدن چربی بسوزونین. تحقیقات نشون داده ترشح انسولین در شب ( به دلیل دریافت کربوهیدراتای ساده مانند آب میوه ) ریتم شبانه روزی بدن رو تنظیم می کنه. هم اینکه یه تحقیق در سال 2015 نشون داد، رسوراترول آنتی اکسیدانی که در انگوره، چربیای سفید ذخیره کننده کالری رو تبدیل به چربیای قهوه ای سوزاننده کالری می کنه.

چای بابونه

یه فنجون از این چای آرامش بخش به افزایش سطح گلیسین بدن کمک می کنه. گیلیسین یه انتقال دهنده عصبیه که به آروم کردن عصبا کمک می کنه و مانند یه آروم بخش عمل می کنه. یکی دیگه از اثرات بابونه اینه که دمای مرکزی بدن رو پایین می آورد، پس گرما بدن افت می کنه و خوابیدن براتون ساده تر می شه. فقط مطمئن شید هر چایی که قبل از خواب می خورین بدون کافئین باشه.

بیشتر بدونین : روش درست کردن نوشیدنی سبز رنگ لاغر کننده

کفیر

از شیر تخمیر شده درست می شه. این نوشیدنی پر از پروتئین روی میکروبیوم روده تون کار می کنه تا سطح باکتریای خوب رو زیاد کنه، گوارش رو بهتر کنه، و کمک کنه که ویتامینا و مواد معدنی رو بهتر جذب کنین . حتی تحقیقات نشون داده نوشیدنیای ماست شکل مانند کفیر به بهتر شدن خواب و کارکرد در ورزش هم کمک می کنه.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • نوشیدنی که اگه قبل از خواب بخورین چربی شکم تون آب می شه ·

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *