این نوشیدنی ها را در روزهای گرم میل نکنید

:  

 

اگه دوست دارین در روزای گرم تابستون یه نوشیدنی شیرین و حباب دار بخورین، آب میوه تازه رو با آب گازدار مخلوط کنین و بخورین.

خیلی گرم تونه و خیسِ عرق هستین، و دنبال چیزی می گردید که تشنگی تون رو برطرف کنه. هر نوشیدنی می تونه این کار رو بکنه؟

در روزای گرم نوشیدن چه نوشیدنیایی مضره؟

خیلی گرم تونه و خیسِ عرق هستین، و دنبال چیزی می گردید که تشنگی تون رو برطرف کنه. هر نوشیدنی می تونه این کار رو بکنه؟ عجله نکنین، تجربه ثابت کرده بعضی نوشیدنیا می تونن واقعا کم آبی بدن تون رو بدتر کنن. در ادامه، به دو نوشیدنی می پردازیم که باید در روزای گرم از خوردن شون دوری کنین.

 

۱. نوشابه های گازدار

میدونید نوشابه های گازدار الکلی خطر دچار شدن به دیابت، و بیماریای قلبی و عروقی رو زیاد می کنن و در دراز مدت سلامت دندون هاتون رو هم به خطر میندازن، ولی نوشابه های گازدار معمولی هم می تونن تاثیری سریع بر سلامتی داشته باشن: کم آب شدن بدن.

محققان انجمن فیزیولوژی امریکا به این نتیجه رسیدن، مصرف نوشابه های گازدار – که بعضیا واسه آب رسانی به بدن اونا رو می خورن – واقعا، کم آبی بدن رو بدتر می کنن و در مقایسه با آب معمولی یا آبای طعم دار (یا شیرین شده با شکر برگ) می تونن آسیبای کلیوی رو شدید شدن کنن.

بر خلاف این که این تحقیق روی موشا انجام شد، تحقیق گران هم اونقدر فکر می کنن آدمایی که مرتبا از نوشابه های گازدار واسه رفع تشنگی شون استفاده می کنن دچار مشکلات جدی می شن. اگه هم اونقدر دوست دارین در روزای گرم تابستون یه نوشیدنی شیرین و حباب دار بخورین، آب میوه تازه رو با آب گازدار مخلوط کنین و بخورین.

 

2. قهوه یا چای

قدیم باور داشتن هرگونه نوشیدنی کافئین دار، خطر کم آبی رو در بدن زیاد می کنه. ولی تحقیق گران تازگیا به این نتیجه رسیدن آدمایی که مرتبا به مصرف نوشیدنیای کافئین دار مثل قهوه یا چای عادت دارن، از نظر کم آبی در خطر نیستن.

مانجیری میگه: آنایی که همیشه نوشیدنیای کافئین دار مثل چای سرد یا قهوه می خورن، می تونن در طول روز آب لازم بدن شون رو از این روش تامین کنن. ولی اگه شما از اون دسته آدمایی هستین که لذت نوشیدن چای قند پهلو رو درک نکردین، یه روز گرم تابستونی فرصت مناسبی واسه تجربه این لذت نیس.

مانجیری میگه: واسه آنایی که به مصرف نوشیدنیای کافئین دار عادت ندارن، مثل این نوشیدنیا می تونه مضر و خطرناک باشه، مخصوصا در روزای گرم تابستون. ولی طرفداران پر و پا قرص قهوه یا چای هم باید در عصرهای تابستون کمی از زیاده روی دوری کنن. ایشون میگه: اگه نوشیدنیای کافئین دار تنها منبع تامین آب بدن تونه، اکیدا پیشنهاد می کنم در طول روز کمی آب هم بخورین.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *