این نوشیدنی ها در دوران بارداری ممنوع است!

: پربیننده ترین هـا

مصرف آلوئه ورا و نوشابه های گازدار در دوران بارداری

در چندین سال گذشته، آلوئه ورا به عنوان یه جور خوراکی یا نوشیدنی سالم تبلیغ می شه که واسه سلامت روده ها هم خیلی خوبه، چون مواد مغذی و فیبر زیادی داره. با این حال، آلوئه ورا می تونه به عنوان یه جور عامل محرک واسه رحم بکنه و به انقباض رحم منجر شه. پس خانمای باردار، در دوره بارداری نباید از آلوئه ورا استفاده کنن.

مصرف آلوئه ورا در دوران بارداری

آلوئه ورا در بارداریآلوئه ورا شامل یه جور ماده ملیّن قوی به نام آنتراکینونه که معمولا در ساخت شکلای جور واجور داروهای ملیّن استفاده می شه. پیشنهاد کارشناسان اینه که خانمای باردار باید از مصرف داخلی اجناس شامل آلوئه ورا که ممکنه آنتراکینون دارا باشن، دوری کنن. البته مصرف خارجی اجناس شامل آلوئه ورا در دوران بارداری، مشکلی ایجاد نمی کنه.

مصرف نوشیدنیای گازدار در دوران بارداری

نوشابه های گازدار هم جزء نوشیدنیایی هستن که خانوما نباید در دوران بارداری از اونا استفاده کنن. علاوه بر کافئین این نوشیدنیا که واسه بارداری مضره، قندها و حبابای نوشیدنیای گازدار به نفخ آزاردهنده منجر می شه و حتی می تونه باعث سوزش سر معده شه. بعضی کارشناسان با خانمای بارداری مواجه شدن که نسبت به مصرف این نوشیدنیا واقعا اعتیاد دارن و به سلامتی خودشون آسیب می رسونن. قطع کردن مصرف نوشیدنیای گازدار واقعا واسه بعضی افراد خیلی سخته و حتی مشکلاتی مثل سردردایجاد می کنه.

منبع: پرسیار

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *