این نوشیدنی ها بی خطر نیستند! | تغذیه سالم

کافئین ماده اصلى محرک موجود در این نوشابه ها مى تونه اعمال بخش هایى از بدن و مغز رو سرعت بخشه.

نوشابه های انرژی زا نوشیدنیای شامل مواد جور واجور هستن که معمولا به هدف به دست آوردن انرژى جسمى یا هشیارى ذهنى مصرف می شن. نوشابه های انرژی زا معمولا حاوى آمیزه هاى گوناگونى از مواد کربوهیدراتى (قندى)، ویتامینا، موادمعدنى و مواد دیگرى از جمله مواد محرکى مانند کافئین، تورین (یه اسید آمینه، پیش ساز پروتئین) و گلوکورونولاکتون (یه ماده طبیعى که در بدن از تجزیه قند ساده گلوکز ایجاد مى شه) هستن. علاوه بر این داروهاى گیاهى مانند ژل رویال، جین سینگ و گوارانا ممکنه در این نوشابه ها موجود باشه که به ادعاى تولیدکنندگان نوشابه ها باعث افزایش بنیه جسمى و شدید شدن هشیارى و تمرکز ذهنى مى شن.

ترکیبات موجود در نوشابه ای انرژی زا
در بیشتر این نوشابه ها مواد به اصطلاح «تشدیدکننده انرژى» مثل کافئین، تورین و در بعضى موارد گلوکورونولاکتون براى تحریک سوخت و ساز و به دست آوردن سریع انرژى هست. هر سه این مواد در غذاهاى طبیعى و در بدن ما وجود دارن اما غلظت هاى اونا در این نوشابه ها بالاتره. معمولا در هر قوطى این نوشابه ها اندازه زیادی کافئین هست (هرچند برحسب مارک هاى جور واجور این اندازه فرق داره). این مقدار تقریبا برابر همون مقدار کافئینىه که یه فنجون قهوه خورى متوسط داره و چند برابر اندازه کافئین موجود تو یه فنجون چاى یا قوطى نوشابه کولاداره. منبع بیشتر کافئین این نوشابه ها، گوارانا، یه عصاره کافئین داره که از گیاهى در آمریکای جنوبى به دست مى آید.
تورین یه ماده پروتئینىه که در گوشت وغذاهاى دریایى هست و به ادعاى تولیدکنندگان نوشابه ها مى تونه در دفع مواد زائد و سم زدایى از بدن کمک کنه. برخى از تحقیقات هم نشون دهنده اثر کاهنده فشارخون تورین در مبتلایان به فشارخون بالا بوده، اما در هر حال اندازه بى خطر این ماده الان معلوم نیس. براى گلوکورونولاکتون هم مانند تورین نقش سم زدایى قائل هستن، اما تحقیقات چندانى در مورد اون انجام نشده. مواد قندى یا کربوهیدراتى موجود در این نوشابه ها معمولا به صورت مخلوطى از قندهاى ساده با جذب سریع و کربوهیدرات هاى سخت تر با جذب آهسته هست.

اندازه قند در نوشابه هاى انرژى زا معمولا بسیار بیشتر از اندازه قند نوشابه هاى عادی ورزشىه. هرچند قند یه منبع فورى انرژىه، اما مصرف زیادتر از اندازه اون مى تونه به مشکلات دندانى و چاقى منجر شه. مصرف مقادیر زیاد قند مى تونه جذب آب به بدن رو آهسته کنه و در نتیجه به کار گیری این نوشابه ها رو براى مصرف هنگام ورزش یا پس از اون ناجور کنه.

کافئین ماده اصلى محرک موجود در این نوشابه ها مى تونه اعمال بخش هایى از بدن و مغز رو سرعت بخشه. کافئین باعث افزایش ضربان قلب، فشارخون و درجه گرما بدن مى شه. در مقادیر زیاد ممکنه باعث لرزش دست و تغییرات ریتم قلب شه. کافئین هم اینکه داراى خاصیت ادرارآورىه و پس ممکنه به خصوص در ورزش شدید باعث کم آبى بدن شه.

بررسی «کمیته علمى غذاى کمیسیون اروپا" (SCF) در مورد خطر کافئین موجود در نوشابه هاى انرژى زا نشون میده که هرچند این نوشابه ها در مقدار متعادل براى مصرف عمومى بى خطر هستن، اما کودکان و نوجوانانى که دو قوطى یا مقدار بیشترى از این نوشابه ها مصرف مى کنن ممکنه دچار تحریک پذیرى و اضطراب شن. هم اینکه این کمیته پیشنهاد کرد زنان باردار این نوشابه ها رو مصرف نکنن چون که اثرات کافئین روى جنین نامعلومه. در کل کودکان کم سن، افرادى که به کافئین حساسیت دارن، مبتلایان به بیمارى هاى قلبى و زنان باردار (به خصوص در سه ماه اول بارداری) نباید از این نوشابه ها استفاده کنن.

منبع : روزنامه سپید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *