این نوشیدنی | ضد دیابت است | بیماری

بیشتر از 370 میلیون نفر در سراسر جهان به دیابت گرفتار هستن.
به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت و به نقل از معاون آموزش بنیاد دیابت دکتر فرهاد رجب پور، با در نظر گرفتن تحقیقات انجام شده مصرف مقادیر متوسطی از قهوه احتمال دچار شدن به دیابت نوع دو رو کم می کنه. بیشتر از 370 میلیون نفر در سراسر جهان به دیابت گرفتار هستن که این مریضی رو به یه مشکل مهم در کل جهان تبدیل می کنه.

تحقیقات اپیدمیولوژیک نشون میدن که مصرف 3 تا 4 فنجون قهوه در روز در مقایسه با نبود مصرف قهوه و یا مصرف کمتر از 2 فنجون قهوه در روز احتمال دچار شدن به دیابت نوع دو رو 25 درصد کم می کنه.

با در نظر گرفتن تحقیقات انجام شده کافئین موجود در قهوه موجب پیشگیری از دیابت نمی شه در نتیجه هم قهوه دارای کافئین و هم بدون کافئین در پیشگیری از دچار شدن به دیابت نوع دو نقش دارن. هم اینکه تحقیقات نشون دادن که قهوه فیلتر شده در قهوه جوش در مقایسه با قهوه دم کرده و هم قهوه بدون کافئین در مقایسه با قهوه شامل کافئین دارای اثر پیشگیری کننده بیشتری هستن و این اثر در افراد کمتر از 60 سال بیشتره.

با در نظر گرفتن همین تحقیقات اثرات حفاظتی قهوه در زنان بیشتر از مردونه. تئوریای زیادی در رابطه بین مصرف قهوه و کاهش احتمال دچار شدن به دیابت مطرح شده. یکی از این تئوریا، تئوری مصرف انرژیه، این تئوری پیشنهاد می کنه که مصرف کافئین متابولیسم رو در بدن تحریک کرده و مصرف انرژی رو زیاد می کنه. تئوری بعدی تئوری متابولیسم کربوهیدراته که مطرح می کنه مصرف قهوه نقش کلیدی در تعادل گلوکز در بدن داره. گروهی از تئوریا هم وجود دارن که پیشنهاد می کنن ترکیبات موجود در قهوه حساسیت نسبت به انسولین رو زیاد می کنن.

منبع : روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت

جمع آوری سلامت اکاایران جمع آوری سلامت اکاایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *