این نوشیدنی | دشمن سرطان های دهان است | تغذیه سالم

نوشیدن قهوه کافئین دار، اندازه مرگ و میر به وجود اومده به وسیله سرطان مرگبار دهن و حلق رو کم می کنه.

 یافته های یه تحقیق به وسیله انجمن سرطان آمریکا با بررسی اثرات مصرف قهوه کافئین دار، قهوه بدون کافئین و چای در افراد گرفتار به سرطان کشنده دهن و حلق طی یه دوره 26 ساله نشون داد، نسبت به کسائی که قهوه نمی خورن، مصرف بیشتر از 4 فنجون قهوه کافئین دار در روز با کم شدن 50 درصدی مرگ و میر حاصل از این سرطان همراه س.

یافته های حاصل از این گزارش با مشاهدات بیشتر اضافه می کنه که احتمال نسبی وقوع این خطر به طور وابسته به دوز مصرف قهوه با نوشیدن هر فنجون در روز کم شده و این رابطه جداگونه از جنس، وضعیت مصرف دخانیات و مصرف الکل بوده.

به گفته محققان قهوه یکی از عادی ترین نوشیدنیای مصرفی در دنیاس و شامل شکلای جور واجور مختلفی از آنتی اکسیدانا، پلی فنولا و بقیه ترکیبات بیولوژیکی فعاله که می تونه به مراقبت در برابر دچار شدن و یا پیشرفت سرطانا کمک کنه.

جالبه بدونین: سرطان دهن و حلق یکی از 10 سرطان شایع در جهان بوده و تحقیقات قبلی هم نشون دادن که مصرف قهوه با کم شدن خطر دچار شدن به این سرطان رابطه داره که این وسط یافته های حاصل از این مطالعه دلایل براساس اثر محافظتی قهوه کافئین دار رو بر دچار شدن و یا پیشرفت سرطان دهن و حلق تقویت می کنه.

منبع : webda.ir

جمع آوری سلامت اکاایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *