این نوشیدنی از سرطان رحم پیشگیری می کند ! | بیماری

: این نوشیدنی از سرطان رحم پیشگیری می کنه !

:  

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این کارشناسان هم اینکه یادآور شدن مردانی هم که همین اندازه قهوه در روز می خورن کمتر در برابر دچار شدن به سرطان پروستات هستن. این یافته حاصل مطالعه روی 117 هزار زن و مرد داوطلبه که تو یه مطالعه 20 ساله شرکت کرده بودن.

به نوشته روزنامه دیلی میل، به گفته پزشکان، این تاثیر حتی در صورت مصرف قهوه بدون کافئین در شرکت کنندگان مشاهده شد و همین امر تایید می کنه که اثرات ضد سرطانی قهوه ارتباطی با کافئین موجود در این نوشیدنی نداره.

پس گزارش، در حالی که خیلی از مردم مقدار مصرف روزانه قهوه رو محدود می کنن چون این نوشیدنی می تونه باعث افزایش فشار خون شه اما از طرف دیگه گروهی از تحقیقات نشون میدن که قهوه، امتیازات زیادی واسه سلامتی داره.

آزمایشا هم اینکه نشون میدن در آدمایی که دائم قهوه مصرف می کنن خطر دچار شدن به دیابت نوع دوم، سرطان روده و حتی مریضی پارکینسون کم میشه. تو یه مطالعه نوین هم معلوم شد زنائی که روزانه چهار فنجون قهوه یا بیشتر می خورن 25 درصد کمتر با خطر دچار شدن به سرطان آندومتر (پوشش داخلی رحم) روبه رو هستن.

این کارشناسان با این وجود تاکید کردن که مصرف چای تاثیر مشابه نداره. این آزمایشات در عین حال نشون داد مردانی هم که در طول روز شش فنجون یا بیشتر قهوه می خورن، 18 درصد کمتر با خطر دچار شدن به سرطان پروستات مواجه می شن و هم اینکه در مردان گرفتار به این سرطان هم نوشیدن قهوه احتمال پیشرفت مریضی رو تا 60 درصد کم می کنه.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *