این نوشیدنی از سرطان دهان پیشگیری می کند | تغذیه سالم

سرطان دهن و گلو جزو 10 سرطان شایع در جهان هستن.
تحقیقات انجمن سرطان امریکا نشون میده که بین مصرف قهوه کافئین دار و کاهش مرگ و میر به وجود اومده به وسیله سرطان دهن و گلو رابطه معنی داری هست. محققان فکر می کنن خطر مرگ به وجود اومده به وسیله این سرطان کشنده، در آدمایی که بیشتر از 4 فنجون قهوه در روز می خورن، یه دوم افرادیه که بعضی وقتا قهوه می خورن و یا اصلا از این نوشیدنی استفاده نمی کنن.

تحقیقات اپیدمیولوژی قبلی نشون داده بودن که قهوه خطر دچار شدن به سرطان های دهن و گلو رو کم می کنه. در این تحقیقات که از سال 1982 شروع شده بود، رابطه بین مصرف قهوه کافئین دار، قهوه بدون کافئین و هم اینکه چای، با سرطانای کشنده دهن و گلو بررسی شد. از بین 968432 مرد و زن سالم، 868 مورد مرگ به وجود اومده به وسیله سرطان دهن و گلو درزمان مدت مطالعه گزارش شد.

محققان به این نتیجه رسیدن که مصرف بیشتر از 4 فنجون قهوه کافئین دار در روز، موجب 49 درصد کاهش در خطر مرگ به وجود اومده به وسیله سرطانای دهن و گلو می شه.

قهوه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنیا در سراسر جهان هستش و شامل آنتی اکسیدان ها، پلی فنلا و خیلی از ترکیبات فعاله که از دچار شدن و پیشرفت سرطانای جور واجور پیشگیری می کنه.

سرطان دهن و گلو جزو 10 سرطان شایع در جهان هستن. این تحقیق نشون داد که مصرف قهوه کافئین دار خطر دچار شدن، گسترش و مرگ به وجود اومده به وسیله سرطانای دهن و گلو رو به اندازه قابل توجه ای کم می کنه.

seemorgh.com

جمع آوری سلامت اکاایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *