این نقاط را بر روی بدن خود به مدت 1 دقیقه ماساژ دهید و از سوزش معده | نفخ شکم | دل درد و اضطراب خلاص شوید ! | بیماری

: طب فشاری مثل طب سوزنی مدتها هستش که بخشی از طب چینی حساب می شن و هر دو دارای اثرات مثبت روی بدن هستن. طب فشاری روشی شفابخش واسه بدنه که علاوه بر درمان مریضی موجب آرامش و استراحت بدن هم می شه. حال بیایید فقط با ۱ دقیقه ماساژ ار همه دردها خلاص شیم !
جالبه که بدونین تموم نقاط طب سوزنی روی بدن شما، با اندامهای خاصی در رابطه هستن. پس با فشار این نقاط میشه درد شکم، سوزش معده و سوء هاضمه رو برطرف کرد. در این مطلب ما می خوایم به شما بیاموزیم که چیجوری با کمک طب فشاری و با ۱ دقیقه ماساژ به درمان بدن خود کمک کنین.

: این نقاط رو روی بدن خود به مدت 1 دقیقه ماساژ بدین و از سوزش معده، نفخ شکم، دل درد و اضطراب خلاص شید !

۱ دقیقه ماساژ واسه خلاصی از همه دردها

نقطه A – مرکز قدرت

این نقطه در بخش مرکزی بدن قرار داره.این نقطه در بین انتهای استخون جناغ سینه و ناف شکم قرار گرفته. با فشار بر نقطه A شما می تونین به درمان درد شکم، گرفتگی عضلات شکم، یبوست، سوء هاضمه و سوزش سر دل کمک کنین. علاوه براین فشار بر این نقطه استرس روحی مانند اضطراب و ناامیدی که می تونه منتهی به سوء هاضمه شه رو هم درمان می کنه.
با این حال اگه شما به بیماریای طولانی یا شدید مانند ناراحتی قلبی، سرطان و فشار خون بالا گرفتار هستین، بهتره که این نقطه رو به صورت محکم فشار ندین. علاوه بر این به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این نقطه رو بیشتر از ۲ دقیقه فشار ندین و تلاش کنین با معده خالی از انجام این کار دوری کنین.

نقطه B – دریای انرژی

شما می تونین این نقطه رو دو انگشت پایین تر از ناف شکم پیدا کنین. شما با فشار این نقطه می تونین درد کمر و شکم، یبوست، نفخ شکم و مشکلات گوارشی رو برطرف کنین. شما می تونین از نوک انگشتان یا از کف دست واسه فشار روی این نقطه استفاده کنین.در حالت ایده آل شما باید با دقیق شدن و فوکوس کردن بر تنفس عمیق این نقطه رو با مدت ۱ دقیقه فشار بدین.

نقطه C – سه مایل

با در نظر گرفتن شکل، این نقطه ۳ انگشت زیر زانو و بعد ۱ انگشت به سمت بیرون ساق پا قرار گرفته. اگه شما وقتی که پای خود رو به سمت بالا و پایین خم می کنین عظلات رو زیر انگشتان خود احساس می کنین، پس شما این نقطه رو به صورت درست پیدا کردین. ماساژ این نقطه می تونه موجب درمان درد شکم،سوء هاضمه،ناراحتیای معده و رفع خستگی شه.

نقطه D و E – دریای انرژی و قدرت

با در نظر گرفتن شکل، نقطه D در پشت کمر ۲ انگشت دور از ستون فقرات و نقطه E به اندازه ۴ انگشت دور از ستون فقراته. اگه شما این نقاط رو فشار بدین، می تونین سوء هاضمه و درد شکمی رو آرامش بدین. با این حال مراقب باشین، اگه شما دچار دیسک کمر یا شکستگی استخون ستون فقرات هستین، از فشار روی این نقاط دوری کنین. هم اینکه اگه شما دچار سستی و ضعف در ناحیه کمر می باشین، از این روش درمانی دوری کنین. با فشار این نقاط به صورت آروم شما می تونین موجب آرامش درد و بهبود در بدن خود شید.

نقطه F – نوه پدر بزرگ

این نقطه به اندازه عرض انگشت شست دست، پایین تر از قوزک داخلی پا قرار گرفته. اگه شما روی این نقطه فشار وارد کنین می تونین خیلی راحت گرفتگی عضلات شکم، درد شکم، سوء هاضمه و اسهال رو درمان کنین. علاوه بر این این روش می تونه واسه آدمایی که دچار اضطراب شدید و طولانی هستن هم موثر و به درد بخور باشه.

نقطه G – دروازه داخلی

شما می تونین این نقطه رو در سمت داخلی مچ دست پیدا کنین.پس نقطه G به اندازه عرض دو و نیم انگشت زیر مفصل مچ دست قرار گرفته.فشار این نقطه می تونه درد شکمی،سوء هاضمه، تهوع و اضطراب رو برطرف کنه. بهتره این نقطه رو همراه با تنفس عمیق به مدت ۱ دقیقه فشار بدین. واسه فشار محکم روی این نقطه می تونین از انگشت شست دست استفاده کنین.
نکته:
به این مسئله هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین، همیشه پس از انجام این روش درمانی،جهت رفع سموم بدن باید مقدار زیادی آب بخورین.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *