این میوه ها را یا تازه بخورید یا اصلا نخورید!/شش میوه و سبزیجاتی که نباید فریز شوند | تغذیه سالم

شما باید از فریز کردن میوه ها و سبزیجات دارای رطوبت زیاد دوری کنین. این مواد غذایی مادام که ترد و تازه خورده شن همیشه در بهترین حالت ان و اگه تلاش کنین بعد از فریز کردن اونا رو یخ زدایی کنین، در آخر یه چیز آبکی، خیس و له شده گیرتون میاد. در ادامه با بنیتا همراه باشین.

 اگه از فریزر خود فقط واسه درست کردن قالبای یخ استفاده می کنین، در حال ارتکاب اشتباه بزرگی هستین. این وسیله لازم آشپزخانه می تونه خیلی از مواد غذایی رو تا چند ماه تازه نگه داره. مواد پروتئینی مثل مرغ و میگو، سبزیجاتی مانند نخود و لوبیا بطور و حتی غلات و نون (بله، نون!) بعضی از مواد غذایی هستن که دارم درباره اونا صحبت می کنم. نگه داری اونا در یخچال در تموم مدت کار شما رو آسون تر می کنه تا هر وقت که دوست داشتین یه وعده غذای کامل درست کنین. هنوز دارین به فریزر فکر می کنین؟

Yagi Studio / Getty Images

قبل از این که دیوونه شید، اخطار کوچیکی هست که لازمه از اون آگاهی پیدا کنین. پاتریشیا بانان، نویسنده "در زمان درست غذای درست بخورین" به سایت اینترنتی سلف میگه که شما باید از فریز کردن میوه ها و سبزیجات با رطوبت زیاد دوری کنین. این مواد غذایی مادام که ترد و تازه خورده شن همیشه در بهترین حالت ان و اگه تلاش کنین بعد از فریز کردن اونا رو یخ زدایی کنین، در آخر یه چیز آبکی، خیس و له شده گیرتون میاد. شش ماده غذایی که بهتره از گذاشته شدن در فریزر یا سردخانه یخچال معاف شن به قرار زیر هستن:

خربزه

طالبی، هندوانه، خربزه قندک و مواردی از این قیبل هم حکم خربزه رو دارن. بانان میگه که اگه اونا رو فریز و بعد یخ زدایی کنین، در آخر قسمت خیلی از عصاره خود رو از دست میدن و انگار ضرر و زیان حساب می شه. واقعا تنها راه واسه فریز نکردن این میوه اینه که با خربزه فالوده درتس کنین. بانان توضیح میده که در این حالت، دیگه احتیاجی به یخ زدایی کردن اون نیس. عوضش، تیکه های خربزه رو با قالبای یخ درون مخلوط کن بریزین و کار رو فیصله بدید.

سیب زمینی

همه سیب زمینیا واسه یه مدت در یخچال دووم میارن. از این رو، واقعا دلیلی موجود نیس که اونا رو در فریزر بذارین. بانان میگه اگه گفتید به امتحان کردنش می ارزه و سیب زمینی رو فریز کردین، یه چیز حریره مانند نصیب تون می شه. سیب زمینی رو پوره کنین؟ حتما این کار رو بکنین. اما حریره؟ چنگی به دل نمی زنه.

گوجه فرنگی

تصور کنین که دارین یه گوجه فرنگی قرمز یخ زده رو گاز می زنید. اگه اینجور تصوری تو ذهن خود دارین، براتون موفقیت آرزو می کنم. اگه می خواین گوجه فرنگی رو به شکل اصلی اش استفاده کنین، یعنی آبدار و تازه، تحت هیچ شرایطی اون رو فریز نکنین. راه بهتر اینه که گوجه فرنگیا رو به سس تبدیل کنین و در فریزر بذارین. سس گوجه فرنگی رو هر وقت از فریزر دربیارین تازه س.

خیار

خیار یخ زده (مثل گوجه فرنگی یخ زده) تصویر جالبی نداره. راه بهتر واسه نگه داری خیار کدامه؟ خیارشور بندازید!

کرفس

کرفس از جمله سبزیجاتیه که تا مدت طولانی در یخچال دووم می آورد. پس باز می گیم که واقعا احتیاجی به نگه داری این نوع از سبزیجات در فریزر نیس.

سبزیای سالاد

سبزیجات برگ دار بهتره تازه خورده شن. بانان میگه سبزیای سالاد رو بشورید، خشک کنین و اونا رو لای کاغذ یا هوله گذاشته و در کیسه فریزر بریزه و دورن یخچال بذارین. با این روش این نوع سبزیجات مطمئنا واسه یه مدت دووم میارن. یه استثنا در مورد سبزیای برگ دار هست. مثلا بیشتر تماشاگر هستین که اسفناج رو در فروشگاه های مواد غذایی در فریزر نگه داری می کنن. اینجور اسفناجی رو می تونین در سوپ بریزین، دلمه کنین و یا حتی با غذاهای دیگه تفت بدین.

 

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا
  • مطالب در رابطه
  • میوه هایی که نباید با همدیگه خورده شن!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *