“این میوه ها را در روزهای آلوده بخورید | تغذیه سالم”

این روزا هوای تهران بسیار آلوده و واسه بیشتر گروه های سنی مضره. اگه شمام مجبورین در این هوای آلوده تردد کنین و در عین حال به سلامت خود فکر می کنین بهتره این میوه ها رو در برنامه غذایی تون بذارین و حتما این میوه ها رو در روزای آلود استفاده کنین.

واسه روزای آلوده چه میوه هایی بخوریم ؟

یه متخصص تغذیه و رژیم غذایی، در این باره گفت: میوه های سبز و قرمز تیره مانند لبو و کاهو شامل بتاکاروتن بسیاریه که می تونه موجب افزایش مقاومت بدن در برابر مواد سمی موجود در هوای آلوده شه.

دکتر احمدرضا درستی با در نظر گرفتن موندگاری آلودگی هوا، گفته: در این شرایط به افراد پیشنهاد می شه میوه و سبزیجات سبز و قرمز تیره مانند لبو، کشمش مشکی هسته دار خشک شده، قسمت تیره کاهو و چیزای دیگه ای به جز اینا رو بیشتر مورد استفاده بذارن.

این متخصص تغذیه و رژیم غذایی، اضافه کرده: این دسته از مواد غذایی شامل مقدار زیادی بتاکاروتنه که مصرف اون، آنتی اکسیدان بسیار مناسبی واسه مقابله با مواد سمی موجود در هوای آلوده داره.

ایشون اضافه کرد: میوه و سبزیجات سبز تیره علاوه بر بتاکاروتن دارای مقدار زیادی منیزیم و کلروفیله که بدن در زمان افزایش مواد سمی در محیط نیاز بیشتری به اون داره.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: علاوه بر این به افراد پیشنهاد می شه در زمان شدید شدن و پایداری آلودگی هوا مرکبات مانند پرتغال، نارنگی و چیزای دیگه ای به جز اینا رو زیاد کنن چون این میوه ها دارای مقدار زیادی ویتامین C هستش که واسه بدن لازمه.

جفت و جور و جمع آوری: گروه تغذیه و سلامت پرداد /

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *