“این میوه ها را حتما با پوست بخورید! | سبزیجات”

این میوه ها رو حتما با پوست بخورین!

تا اونجا که دهن در تماس با شکلای جور واجور خوراکیا، از جمله میوه هاست، تموم شکلای جور واجور اونا انگار نرم و آبدار هستن، به خصوص گوشت میانی یا همون مغز میوه . ولی طبق یه تحقیق انجام شده به وسیله دانشگاه فلوریدا ، به این نتیجه رسیدن که بعضی از شکلای جور واجور آنتی اکسیدان های محافظ سلامتی در پوست میوه ها هست. پس دور ریختن پوست اونا عاقلانه نیس. مثلا میوه کیوی با اینکه پوستی کرکی داره و خوردن اون خیلی مورد پسند نیس اما به هر حال باید راهی واسه گرفتن مواد مغذی اون موجود باشه. پس بهتره به هر روش ممکن اونا رو استفاده کنین و از خواص عالی اونا بهره مند شید.

بهترین راه واسه خلاص شدن از چروکای پوستی و مقابله با سرطانا،خوردن میوه ها با پوسته. در ادامه به 5 نوع از میوه هایی که پوست اونا دارای خواص مفیدیه اشاره می شه که پیشنهاد می شه حتما از این میوه ها با پوستشون استفاده شه.

سیب: مواد فیتوشیمیایی ضد سرطانی موجود در پوست سیب درختی ، 87 درصد بیشتر از مغز خود میوه اون هستش. پس بهتره از این به بعد سیب رو پوست اون صرف کنین.

خیار: پوست این میوه کم کالری از ماده سیلیکا تشکیل پیدا کرده که خود این ماده باعث تازگی پوست و مانع ایجاد چروک می شه. یعنی خاصیت کلاژنی داره. هیچ پیشنهادی واسه مقدار مصرف روزانه سیلیکا وجود نداره ولی متخصصین اعلام کردن که دست کم 5 میلی گرم سیلیکا تو یه روز مقداریه که بعد از خوردن یه خیار با پوست به دست میارین.

بادمجان: پوست بادمجان در حدود 300 میلیگرم ناسونین داره. آنتی اکسیدانی که مانع از آسیب سلولهای مغزی می شه. هم اینکه شامل 200 میلی گرم پتاسیم (ضد گرفتگی عضله) و 13 میلی گرم منیزیم موثر در ساختمون بافت پیوندی و 3 گرم فیبر موثر در لاغری شکم است.

کیوی: مواد شیمیایی موجود در این پوست کرکدار دلیلی واسه مقابله با باکتریای استافیلوکوک و باکتری ایکولایه.

پرتقال: پوست پرتقال شامل ماده لیمونینه که دشمن کشنده اشعه فرابنفش هستش. محققان فکر می کنن که خوردن یه قاشق چای خوری پوست پرتقال در هر هفته، احتمال دچار شدن به سرطان پوست رو تا 30 درصد کم می کنه.

جفت و جور وگردآوری : گروه خواص میوه ها پرداد /

.

منبع :