این میوه ها را با پوست بخورید! | بیماری

:
این میوه ها رو با پوست بخورین!

:

سایت رژیم سلامتی: میوه و سبزیجاتی که باید با پوست بخوریددر بیشتر زمانا، غذا خوردن سالم نیاز به کمی کار بیشتر مانند پخت و پز غذا در خونه و بازرسی برچسبای مواد غذایی داره. پردازش غذاها رو کم کنین و پوسته های خوراکی میوه ها و سبزیجات رو جدا نکنین جدا کردن پوست خارجی بعضی میوه ها و سبزیجات دلیل از دست دادن ویتامینها، مواد معدنی و آنتی اکسیدانای موجود در پوست اونا می شه.
الان، این بدون معنا نیس که تموم مواد مغذی به تنهایی در پوست واقع شده کارشناسان اشاره می کنن هنگام پوست کندن گوجه فرنگی، مثلا، شما خیلی ازمنافع لیکوپن رو از دست نمی دین. اما پوست کندن بعضی از اونا دلیل سود منحصر به فرد جداگونه از گوشت میوه یا سبزی می شه. اینجا شش مورد که باید بشناسین اورده می شه.

1. سیب
کندن پوست یه سیب واقعاً مقدار خیلی از ویتامین C رو از شما نمی گیره اما شما فیبر محلول پکتین رو که می تونه به تنظیم نگه داشتن و کاهش کلسترول "بد" LDL و قند خون کمک کنه رو از دست میدید.
2. هویج
هویج پر از پلی استیلن یه ترکیب شیمیایی که الان واسه اون پتانسیل کشتن سلولای سرطانی آدم در لوله های آزمایش کشف شده. هم اینکه ممکنه اثرات ضد قارچ، ضد باکتری و ضد التهابی داشته باشن. یکی از امتیازات سلامت عجیب از هویج بنفش اینه که اونا غنی از آنتوسیانین هستن ا آنتوسیانین ز ترکیبات آنتی اکسیدانیه که در رنگ بلوبری هست و به اون حالت سوپر غذا میده.
3. سیب زمینی
پوست سیب زمینی فیبر، آهن و فولات بیشتری از گوشت سیب زمینی داره. موقع کاشت سیب زمینی، سیب زمینی پیگمانته بنفش رو انتخاب کنین که پوست اون حتی مهم تره.
محققان در دانشگاه مین می گن پوست این سیب زمینی شامل 5 تا 10 برابر آنتی اکسیدان بیشتر از گوشت اونا داره.
4. خیار
خیار پوست گرفته کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، ویتامین A، ویتامین K کمتری نسبت به خیار به طور کامل دست نخورده داره. هم اینکه، تقریباً تموم فیبر خیار از پوست اون هستش و گوشت داخلی، بیشتر آب داره.
5. بادمجان
پوست بادمجان دارای یه آنتی اکسیدان به نام nasuninه. این ترکیبیه که به طور گسترده روی اون تحقیق نشده اما یه مطالعه حیوونی در کتابخونه ملی پزشکی و موسسه ملی سلامت آمریکا نشون میده که این ماده اون می تونه در حفظ بافت سالم مغز مهم باشه.
هم اینکه، nasunin بخشی بزرگتری از یه خونواده آنتی اکسیدانه که به عنوان فلاونوئیدها شناخته شده. اگه فلاونوئیدهای بیشتری استفاده کنین با احتمال کمتری در طول زمان زیاد شدن وزن پیدا می کنین.
6. انگور
هر چند انگور یکی از بدترین میوه های تابستانیه چون که آفت کشا بیشتر از هر میوه دیگری در انگور استفاده می شه ولی انگور رو از پوست اون خارج نکنین.پوست انگور دارای رسوراتروله یه فیتوشیمیایی در انگور قرمز که به نظر می رسه به نفع سلامت قلب و مغز باشه و کاهش سرعت رشد سرطان رو در تحقیقات سلولی و حیوونی نشون داده.

منبع : برترینا

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *