این میوه ها را با هم نخورید! خطر ناک است! | بیماری

: این میوه ها رو با هم نخورین! خطر ناکه

مصرف روزانه میوه ها و سبزیجات عادتی سالم به نظر می رسه. با این وجود، ترکیب دو میوه یا مصرف اونا به صورت همزمان بعضی وقتا مواقع خیلی ایده خوبی نیس.

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “هوم رمدیز هوس”، ترکیب بعضی میوه ها با همدیگه نه فقط ممکنه سودی به همراه نداشته باشه، بلکه بعضی وقتا می تونه جون فرد رو هم رو در برابر تهدید بذاره. در ادامه فهرستی از میوه ها و سبزیجاتی که هیچوقت نباید اونا رو با همدیگه ترکیب کنین، ارائه شده:

هویج و پرتقال

ترکیب این دو ماده غذایی می تونه موجب تشکیل سوزش سردل و رفلاکس صفراوی شه. آب هویج و پرتقال به صورت روزانه مصرف می شن، اما باید به این نکته اشاره داشت که این کار می تونه به آسیب کلیه منجر شه. ترکیب این دو ماده غذایی بعضی وقتا می تونه کشنده باشه.

شیر و آناناس

این ترکیب می تونه به تشکیل سردرد، معده درد، عفونت، اسهال و تهوع منجر شه. آناناس شامل بروملینه و از این رو، هیچوقت نباید با شیر ترکیب شه. این ترکیب واسه نوزادان بسیار خطرناکه.

لیمو و پاپایا

از مصرف این ترکیب دوری کنین و هم اینکه، اونو به کودکان ندین. ترکیب لیمو و پاپایا می تونه به تشکیل کم خونی و مشکلاتی در مورد سطوح هموگلوبین منجر شه.

شیر و پرتقال

وقتی که آب پرتقال رو به غلات صبحونه و شیر اضافه می کنین، واقعا گوارش اونو واسه معده سخت می کنین. معده توانایی پردازش نشاسته غلات صبحونه رو نداره و این می تونه به تشکیل مشکلات سلامت منجر شه.

میوه ها و سبزیجات

میوه ها شامل قند هستن و گوارش اونا زمانبره. از این رو، میوه ها به مدت زمان بیشتری در معده باقی می مانند و با منتشر کردن سموم به تشکیل سردرد، اسهال، عفونت و معده درد منجر می شن.

واسه ترکیب میوه ها با همدیگه می تونین فهرست زیر رو مورد توجه بذارین:

شیرین: موز، سیب، آلو، طالبی، و هندوانه. شما می تونین این میوه ها رو همدیگه ترکیب کنین چون شامل اسید نیستن.

اسیدی: لیمو، پرتقال، بلوبری، انگور، و گریپ فروت. این میوه ها شامل اسید سیتریک هستن و می تونن با همدیگه ترکیب شن.

نیمه اسیدی: تمشک، انبه، سیب و توت فرنگی. این میوه ها از محتوای اسید کمی بهره مند هستن.

خنثی: آووکادو، بادام، بادام زمینی، گردو و نارگیل. این میوه ها از محتوای ویتامین، چربیای سالم و پروتئین بالا سود می برن.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *