این میوه ها از سفید شدن مو پیشگیری می کنند! | بیماری

:  

: این میوه ها از سفید شدن مو پیشگیری می کنن!

به گفته یه متخصص پوست، مو و زیبایی، خوردن همیشگی بعضی از میوه ها به دلیل وجود ویتامینای خونواده B و هم اینکه آنتی اکسیدان تقریباً بالایی که در اونا هست، می تونه به جلوگیری از سفیدی مو کمک کنه.

رضوانی گفت: سفیدی زودرس مو در سفیدپوستان قبل از سن 20 سال و در مشکی پوستان زیر 30سالگیه . این متخصص پوست و مو اضافه کرد: سلولای رنگ دانه ساز مو عمر کوتاه تری نسبت به سلولای ساختمون ساز مو دارن، به خاطر همین افراد با افزایش سن بر خلاف اینکه موی زنده ای دارن و موهاشون رشد می کنه رنگ موهاشون به سمت سفیدی میره یعنی عمر سلول رنگ دانه ساز موجود در جوانه های رشد مو تموم شده و در نتیجه موهای فرد دیگه رنگ دانه ندارن و سفید هستن.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: افسردگی و رشد سفیدی مو با هم در ارتباطه و می تونه روند سفیدی مو رو شدید شدن کنه و کسی که گرفتاری و مشغله کاری داره بعد از یه مدت موهاش تا حدودی رو به سفیدی میره. نکته دیگه در مورد تغذیه س همین طور وجود ویتامینای خونواده B و میوه های قرمز مانند انار، انگور و خرمالو و تمشک و گریپ فروت و … که از آنتی اکسیدان خوبی بهره مند هستن می تونن به جلوگیری از سفیدی مو کمک کنن.

 باشگاه خبرنگاران

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *